2019 ERKEN REZERVASYON FIRSATLARINI YAKALAYIN.... AYRICALIKLI OLMANIN TADINI ÇIKARTIN... DETAYLI BİLGİ VE REZERVASYON : 0224 225 4343 - 0534 835 86 85 (whatsapp)

Online Otel / Tatil Rezervasyonu


Booking.com

Sömestr tatilinde gidilecek en güzel yerler!

Marmara Bölgesi'nde yer alan Kocaeli ve Sakarya ile Batı Karadeniz'in önemli turizm merkezleri Düzce, Bolu, Karabük ve Bartın, sömestrda İstanbul, Ankara, Bursa gibi metropol kentlerin yoruculuğundan sıkılan tatilcilere, göl, deniz ve ormanların ahenkli buluşmasının yanı sıra kayak sporundan doğal kaplıcalara keyifle geçirecekleri tatil olanağı sunuyor.

Yeşilin farklı tonlarını barındıran doğası, gölü, mesire alanları ve alabalık tesisleriyle turistlerden ilgi gören Sapanca, yarıyıl tatilinde de en fazla tercih edilen turizm merkezleri arasında yer alıyor. Yerli turistlerin yanı sıra özellikle Arap ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Sapanca'nın nüfusu, tatil günlerinde üç katına çıkıyor. İlçedeki otel ve pansiyonların yarıyıl tatilinde yüzde yüz doluluk oranına ulaşması bekleniyor.

Sakin şehirler ağına (Cittaslow) üye Sakarya'nın Taraklı ilçesinde de modern tesislerde verilen kaplıca hizmeti, büyükşehirlere yakınlığı sebebiyle termal turizminde önemli yere sahip. Osmanlı ve Selçuklu mimarilerinin harmanlanmasıyla oluşturulan tesisler, yarıyıl tatilinde de yüzde 100 doluluk oranıyla misafirlerini ağırlayacak. Halk arasında ‘orman denizi’ olarak nitelendirilen ilçede misafirler ayrıca doğa yürüyüşü yapabiliyor.Taraklı

Sapanca ve Körfez'in kesişim adresi: Kartepe

Doğal güzelliği, ormanları, göl manzarası, acemi ve profesyonel kayakçıların faydalanabildiği 17 kilometre uzunluğundaki 21 pistiyle dikkati çeken bin 640 rakımlı Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartepe, yerli ve yabancı tatilcileri bekliyor. Sapanca Gölü ile İzmit Körfezi'nin aynı anda görülebildiği pistlerde kayak yapmanın keyfini çıkaran kayakseverler, hem spor yapıp hem de bu doğal güzelliği görme şansı buluyor. Kocaeli merkeze 40, İstanbul'a da 100 kilometre uzaklıktaki Kartepe Kayak Merkezi, kış aylarında ziyaret edilen tesisler arasında yer alıyor.Kartepe

Uzunluğu 450 metre ile 3 bin 200 metre arasında değişen, amatör ve profesyonel kayakçıların kullanabildiği 17 kilometre uzunluğunda toplam 21 pist bulunan merkezde, 3 telesiyej ve 2 teleski hizmette bulunuyor. Kartepe'de bin 360 yatak kapasiteli, 3 bin kişilik kayakevi olan bir otel yer alırken ziyaretçiler, şehir merkezindeki otellerde de kalabiliyor.

Yüzde 65'i ormanlarla kaplı, 200'den fazla göl ile gölete sahip Bolu'nun kayak merkezi Kartalkaya ile doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük, Abant ve Yedigöller tabiat parkları yerli ve yabancı tatilcilere birçok aktiviteyi bir arada sunuyor.


Kartepe

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan, doğal güzelliği ve temiz havası ile tatilcilerin tercih ettiği dinlenme mekanlarının başında gelen Abant Tabiat Parkı'nı tercih eden turistler, göl çevresinde ata ve faytona binmenin yanı sıra, piknik alanlarında dilediğince eğlenme imkanı bulurken, bir yandan bölge halkının açtığı küçük dükkanlarda yöresel ürünlerin tadına bakabiliyor.


Abant Tabiat Parkı

Merkeze yakın olması dolayısıyla ulaşımın kolay sağlandığı ve özellikle bahar aylarındaki renk cümbüşüyle doğaseverlere kartpostallık görüntüler sunan Gölcük Tabiat Parkı ise yaz ve bahar mevsimlerinde ormanın göknar ve kayın ağaçlarıyla bezeli bitki örtüsünü suyun üzerine yansıtarak tatilcilere eşsiz manzaralar sunuyor.


Yedigöller

Virajlı yolları ve merkeze uzaklığına rağmen bünyesinde barındırdığı birbiriyle bağlantılı 7 doğal gölüyle turistlerin yanı sıra, bahar mevsimlerinde oluşan renk cümbüşünü ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçıları da cezbeden Yedi Göller Milli Parkı da sporseverler ile kampçıların sıklıkla tercih ettiği sakin mekanlardan biri olarak biliniyor.


Yedigöller

Etrafını saran bitki örtüsünün ve içerisinde bulunduğu mevsimin renklerine bürünebilen Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl göletlerinin bulunduğu "Saklı Cennet" olarak da tabir edilen Yedigöller'e gelen tatilciler, dinginliğin zirveye ulaştığı patika yollarda, rüzgarların uğultusuyla dans eden yaprak seslerinin verdiği huzurda, metropol kentlerin zihinlerinde oluşturduğu gürültü kirliliğinden arınma fırsatını yakalıyor.


Fatih Sultan Mehmet'in 'dünyanın gözü' dediği yer! Hafta sonu burada bir başka güzel...

Ayrıca Bolu doğa turizminin yanı sıra kent merkezinde, Mudurnu, Göynük ve Seben ilçelerinde yer alan termal kaplıcalar ile yerli ve yabancı tatilcilere kışın soğuğunda sıcak bir hizmet veriyor. Yarıyıl tatilinde kent merkezinde bulunan oteller de yüzde 100 doluluk oranına ulaşıyor.

Yedigöller

Geçen yıl 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan Bolu, Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezine de ev sahipliği yapıyor. Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yer alan ve 10 Aralık'ta, kar kalınlığının 50 santimetreyi geçmesiyle 2017-2018 kayak sezonunu açan Kartalkaya, 2 bin yatak kapasiteli 5 oteliyle yerli ve yabancı misafirlerini ağırlıyor. Sezonun açıldığı geçen aralık ayının sadece üçte birlik diliminde günü birlik ve konaklamak için gelen yaklaşık 50 bin yerli ve yabancı turist, toplam uzunluğu 70 kilometre 25 pistte kayak ve snowboard yaparak beyaz örtünün keyfini çıkardı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder